Aktuálne

Strelec Tibor Figei obhájil titul Majstra Slovenska

Rimavskosobotský strelec Tibor Figei (Arsenal SC) obhájil v divízii standard manual (brokovnica pumpa) titul majstra Slovenska. Majstrovstvá slovenskej asociácie dynamickej streľby sa konali počas uplynulého víkendu na strelnici v Čachticiach neďaleko Trenčína. Usporiadateľom bol športovo-strelecký klub RDA Nové Mesto nad Váhom. Preteku sa zúčastnilo približne 60 strelcov zo 7 krajín strednej Európy.  „Na strelcov čakalo 12 streleckých situácií, na ktoré museli vystreliť minimálne 167,“ informoval Rimava.sk Tibor Figei, ktorý počas preteku zastával aj funkciu jedného z dvoch riaditeľov preteku. „V mojej divízii štartovalo 15 pretekárov,“ poznamenal. Okrem titulu majstra Slovenska, skončil Figei celkovo na piatom mieste v divízii standard manual (pumpa), keď ho porazili len strelci z českej republiky, ktorý dlhodobo patria na medzinárodnej scéne medzi najlepších.

Podobne sa darilo aj ďaľším brokárom z rimaskosobotského klubu Arsenal SC. Štefan Kolesár získal titul majstra Slovenska v divízii standard (poloautomatické zbrane) a celkovo skončil na 5. mieste. Tibor Vincze si domov priniesol taktiež titul majstra Slovenska v tej istej divízii ako Š. Kolesár,ale v kategórii Senior (nad 50 rokov) a celkovo skončil na 9.mieste.

 „Počasie nám vyšlo, strelci boli spokojní s celým priebehom aj so streleckými situáciami na týchto majstrovstvách. Bol to vlastne môj posledný pretek v tejto sezóne a krajšiu rozlúčku som si ani nemohol želať,“ uzavrel rimavskosobotský strelec.

 

 

Zdieľajte na: